Jesteśmy specjalistami z branży aromatów spożywczych i kompozycji zapachowych do chemii. Doskonale wiemy, jak zapach potrafi przyciągnąć klienta, a także nadać produktowi zupełnie nowego charakteru, który będzie zachęcał do zakupu. Dlatego też za każdym razem przygotowujemy dedykowaną kompozycję w oparciu o indywidualne potrzeby zamawiającego. Nuty naszych produktów opracowujemy z wyczuciem smaku, tak aby spełniały najważniejsze wymagania jakościowe.

Po otrzymaniu zamówienia i sprecyzowaniu istotnych parametrów, nasze laboratorium jest w stanie dopracować każdą kompozycję oraz aromat. Działamy na dostarczonym wzorcu lub proponujemy najlepsze rozwiązania, które pozwolą trafić w indywidualne gusta klientów.
Nie korzystamy z gotowych wzorców i nigdy nie idziemy na skróty.
Za każdym razem pracujemy w taki sposób, aby dostarczyć zapachy, które pozwolą przekonać do produktu odbiorców. Dzięki opracowanym metodom badawczym, a także specjalistycznej aparaturze, wykonujemy analizy olejków eterycznych, aromatów spożywczych i kompozycji zapachowych.

 

O jakości naszej pracy świadczy ogromna wiedza i doświadczenie pracowników oraz nowoczesne wyposażenie. Dysponujemy dwoma laboratoriami. Jednym do tworzenia naszych produktów oraz laboratorium aplikacyjnym, w którym testujemy aromaty i kompozycje
w gotowych wyrobach. 

Wykonujemy próby przechowalnicze dostępnych na rynku gotowych produktów z udziałem naszych aromatów i kompozycji w szerokim zakresie temperaturowym. Współpracujemy również z firmami z branży spożywczej, m. in. z producentami herbat, lodów, alkoholi.

Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu do analizy ilościowej i jakościowej. Pozwala on na wykonywanie
i udoskonalanie specjalistycznych badań, a także przeprowadzanie kontroli jakości zarówno surowców, jak i gotowego wyrobu, zapewniając przy tym rzetelną informację na temat produktu oraz jego bezpieczeństwa.

 

Nasze laboratorium wyposażone są w nowoczesny sprzęt do analizy ilościowej i jakościowej, który nabyliśmy m. in. ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 działania 1.2 „Wzmocnienie Potencjału Innowacyjnego Przedsiębiorstw Wielkopolski”:

– zestaw GCMS (zakup finansowany z środków Unii Europejskiej), który umożliwia wykonywanie specjalistycznych analiz. Wprowadzona metoda chromatografii pozwala na znaczące udoskonalenie wykonywanych badań w zakresie ilościowymi jakościowym oraz uzyskanie pewnych i dokładnych wyników. 
– Aparat do Oznaczania temperatury zapłonu – ułatwia wewnętrzną kontrolę jakości surowców jak i gotowego wyrobu, zapewniając przy tym rzetelną informację na temat produktu oraz jego bezpieczeństwa. 
– Cieplarkę laboratoryjną
– Aparaturę pomiarową atestowaną do oznaczania gęstości i refrakcji