Olejki eteryczne

 

Z definicji naturalne

Olejki eteryczne w naszej ofercie to gwarancja najwyższej jakości. Czyste, naturalne olejki otrzymywane z surowców roślinnych przez destylację
z parą wodna, przez wyciskanie skórek w przypadku cytrusów lub też rzadziej spotykane tzw. olejki eteryczne „absolutne” (ISO 9235).

Olejki eteryczne Arcon® to wyjątkowa grupa surowców naturalnych znajdujących się w zasobach naszej biblioteki surowcowej. Posiadamy setki składników, które służą nam do komponowania doskonałych kompozycji zapachowych, wyśmienitych aromatów, a w śród nich szczególne miejsce zajmuje kilkadziesiąt wyselekcjonowanych olejków eterycznych o skrupulatnie zweryfikowanych właściwościach.

Naszą nadrzędną rolą jest doskonała umiejętność definiowana i kategoryzowania stosowanych surowców, szczególnie tych pochodzenia naturalnego- jakimi są m. innymi olejki eteryczne. Tutaj tkwi istota fachowego źródła – Arcon to gwarancja sprawdzonej oferty olejków eterycznych. Potrafimy je doskonale ocenić i skatalogować, wyodrębniając z setek innych surowców jakim są destylaty, ekstrakty, absoluty, tzw. olejki uszlachetniane czy rekonstruowane.

Posiadamy w ofercie olejki eteryczne o najwyższej jakości, zgodne z wytycznymi zawartymi w Farmakopei Polskiej (F.P) czy Farmakopei Europejskiej (PEU), olejki eteryczne food grade, olejki eteryczne do aromaterapii, wszystkie przebadane i w jakości zgodnej z powszechnie obowiązującymi przepisami. 

Naszą ofertę olejków eterycznych podzieliśmy na 6 grup:
1. Olejki eteryczne cytrusowe: olejek eteryczny cytrynowy, pomarańczowy, grapefruitowy, limonkowy, itp.
2. Olejki eteryczne cytrusowo-owocowe: olejek eteryczny petitgrain, neroli, bergamotowy, cytronelowy, itp.
3. Olejki eteryczne ziołowe: olejek eteryczny lawendowy, rozmarynowy, szałwiowy, paczulowy, cyprysowy, jałowcowy, bazyliowy, itp.
4. Olejki eteryczne leśne: olejek eteryczny sosnowy, jodłowy (pichtowy),
5. Olejki eteryczne kwiatowe: olejek eteryczny różany, olejek goździkowy z pąków, ylangowy, itp.
6. Olejki eteryczne korzenne i drzewne: olejki eteryczny eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, cedrowy, sandałowy, cynamonowy, z drzewa różanego, itp.

Gotowy złożyć zamówienie?

Nasi handlowcy doradzą oraz przygotują odpowiednią ofertą dostosowaną do zapotrzebowań klienta.